Dopasuj koszulę do sylwetki

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ początkowo była ściśle ukrywaną bielizną. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla niższych warstw społecznych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z lnów oraz bawełnianych płócien. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na skromność w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały efektowne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Wyszczuplone sylwetki koszul cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Wśród nich można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne przeszycia. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. W sezonie zimowym warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki Lavard panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Zaciekawić mogą również wzory geometryczne. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje wszyscy Panowie z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty marki Lavard.  
Powrót do góry